قیمت تتر (USDT)

ارز دیجیتال تتر یکی از معروف ترین رمز‌ ارزها است. بیشتر معامله گران بازار ارزهای دیجیتال با آن سر و کار دارند. این ارز به عنوان واسطی بین پول های فیات رایج مثل دلار و یورو و بازار ارزهای دیجیتال عمل می کند. ارزش تتر در طول زمان ثابت و همواره برابر با ۱ دلار خواهد بود. در این صفحه از خرید و فروش تتر (USDT) + قیمت لحظه ای تتر را برای شما قرار می دهیم. همچنین سوال تتر چیست و چه کاربردی دارد را پاسخ خواهیم داد. علاوه بر این انواع تتر و مزایا و معایب استفاده از آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

tether
Tether (USDT)
Rank: 3
$ 1.00
ریال 578,780
قیمت (BTC)
Ƀ0.00001492
حجم بازار
$ 114,121,847,073
معاملات روزانه
$ 26,528,886,949
تغییر 24 ساعته
0.07%
حجم کل
114,039,204,814 USDT

نمودار قیمت تتر در یک سال اخیر

ارز دیجیتال تتر یکی از معروف ترین رمز‌ ارزها است. بیشتر معامله گران بازار ارزهای دیجیتال با آن سر و کار دارند. این ارز به عنوان واسطی بین پول های فیات رایج مثل دلار و یورو و بازار ارزهای دیجیتال عمل می کند. ارزش تتر در طول زمان ثابت و همواره برابر با 1 دلار خواهد بود. در این صفحه از خرید و فروش تتر (USDT) + قیمت لحظه ای تتر را برای شما قرار می دهیم. همچنین سوال تتر چیست و چه کاربردی دارد را پاسخ خواهیم داد. علاوه بر این انواع تتر و مزایا و معایب استفاده از آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

ارز دیجیتال تتر چیست ؟

خرید و فروش تتر
خرید و فروش تتر

تتر (Tether) یک ارز دیجیتال بر بستر بلاک چین است. که ارزش سکه های در گردش آن ثابت و برابر با مقدار ارزهای فیات رایج مثل دلار و یورو می باشد. پشتوانه ارز دیجیتال تتر مقدار پول فیاتی است که توسط شرکت تتر در موسسات ذخیره شده است. بنابراین به ازای هر تتر ایجاد شده در شبکه، ارزش دلاری آن در موسسه ذخیره می شود. البته اخیرا به جای ذخیره دلاری، شرکت از اوراق و سرمایه گذاری های خود نیز به عنوان پشتیبان تترهای ایجاد شده، استفاده می کند. همین مساله باعث ایجاد شک و تردیدهایی نسبت به استفاده از تتر شده است.

ارز دیجیتال تتر چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال تتر عضو دسته‌ای از رمزارزها است. که  با نام ارز دیجیتال با ثبات (Stablecoin) یا همان استیبل کوین شناخته می شوند. این دسته از ارزهای دیجیتال معمولا به دارایی های فیزیکی مثل ارز‌های فیات و طلا وابسته هستند. بنابراین قیمتی معادل با ارزش آن دارایی ها دارند. استیبل کوین ها به دلیل وجود نوسان شدید قیمت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و کاردانو به وجود آمده اند. بنابراین از آنها میتوان به عنوان وسیله ای برای مبادله و حفظ ارزش استفاده کرد.

استیبل کوین ها انواع مختلفی دارند. ارز دیجیتال تتر، به دسته‌ استیبل کوین های دارای وثیقه ارزهای فیات، تعلق دارد. بنابراین به ازای هر تتر در گردش، یک ارز فیات مانند دلار یا یورو از آن پشتیبانی ‌‌‌می کند. دو دسته دیگر استیبل کوین ها شامل موارد زیر است.

دسته دوم مشابه با ارزهای دیجیتال دسته اول است. با این تفاوت که به جای پشتوانه ارز فیات، از پشتوانه ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم و بیت کوین استفاده می کند. استیبل کوین های دسته سوم پشتوانه خاصی ندارند. و عملکرد آنها مشابه رفتار بانک های مرکزی است. این ارزها با توجه به شرایط اقتصادی، مقدار ارز در گردش را می توانند تغییر دهند. تا ارزش ارزهای دیجیتال ثابت بماند.