قیمت بایننس کوین (BNB)

بیشتر کسانی که با رمزارزها در ارتباط هستند، نام بایننس کوین به گوششان خورده است. بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیاست. حجم معاملات روزانه این صرافی در حدود ۶۰ هزار میلیارد دلار عنوان می شود. این را هم بدانید که بایننس نخستین صرافی است که رمزارز مخصوص به خود یعنی ارز دیجیتال بایننس کوین را معرفی کرده است. در این صفحه از “سلام بیت” می خواهیم به این رمزارز بپردازیم و بیشتر با این رمز ارز آشنا شویم و قیمت لحظه ای و نمودار قیمت یک ساله bnb را مشاهده کنیم.

bnb
BNB (BNB)
Rank: 4
$ 601.93
ریال 348,292,441
قیمت (BTC)
Ƀ0.00890772
حجم بازار
$ 92,618,949,733
معاملات روزانه
$ 631,203,602
تغییر 24 ساعته
1.14%
حجم کل
153,856,150 BNB

نمودار قیمت بایننس کوین در یک سال اخیر

ارز دیجیتال بایننس کوین چگونه خلق شد؟

نام این رمزارز از دو بخش تشکیل شده: باینری (Binary) و فایننس (Finance) تلفیق این دو واژه ملموس در دنیای رمزارزها نام ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) را ساخته اند. خالق این رمزارز، برنامه نویسی چینی به نام چانگ پنگ ژائو است. ژائو مدیریت صرافی بایننس را به عهده دارد. در ژوئیه سال ۲۰۱۷ میلادی مدیرعامل بایننس صرافی خود را راه اندازی و ۱۰۰ میلیون توکن بایننس را در میان سرمایه گذاران توزیع کرد.

بایننس کوین در ابتدا، یک توکن ای‌ آر سی ۲۰ ( ERC-20) بود که در شبکه اتریوم فعالیت می کرد. اما در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی بایننس اقدام به راه اندازی بلاک چین مخصوص به خودش کرد و ارز دیجیتال بایننس هم به بایننس چین (Binance Chain) انتقال پیدا کرد.

ارز دیجیتال bnb چیست؟

بایننس کوین در اکوسیستم بایننس کاربردهای متنوعی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می کنیم:

  • کاربران صرافی بایننس از این رمزارز برای پرداخت کمیسیون معاملات با تخفیف استفاده می کنند.
  • پلتفرم بایننس با برگزاری عرضه اولیه صرافی پروژه های جذابی در خصوص بلاک چین پیش می برد و به دنبال سرمایه گذار می گردد. در این مسیر، بایننس کوین برای فروش توکن ها به کار می رود.
  • ارز دیجیتال بایننس برای استکینگ (دریافت سود در ازای نگهداری ارز دیجیتال) و دریافت سود سهام در پلتفرم استکینگ بایننس لانچ پول (Binance Launchpool) استفاده می شود.
  • امکان معامله کردن بایننس کوین با تعداد زیادی از رمزارزهای دیگر وجود دارد.
  • کاربران پلتفرم بایننس می توانند گرد و غبارهای رمزارزی را به بایننس کوین تبدیل کنند. منظور از گرد و غبار هم مقادیر اندکی از ارزهای دیجیتالی است که ارزش پولی اندکی دارند و برای فروش در صرافی ناچیز هستند.

یکی از مهمترین شاخصه های ارز دیجیتال بایننس در این است که از صرافی بایننس مستقل است و کاربردهای فراوانش باعث شده که بسیاری از کسب و کارها روی آن به عنوان روشی برای پرداخت حساب کنند. نکته مهم دیگر درباره این رمزارز وجود دارد که یادآوری اش خالی از لطف نیست. توکن های این کوین به طور مرتب سوخته می شوند و مجموع انتشار ۲۰۰ میلیون سکه ای که از سوی توسعه دهندگان برنامه ریزی شده باید در آخر به صد میلیون برسد.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین چیست؟

زمانی که در سال ۲۰۱۷ بایننس کوین وارد دنیای ارزهای دیجیتالی شد. ارزش آن حدود ۰.۱۱۶۶ دلار بود. چند روز بعد از آن قیمت به شکل قابل توجهی دچار سقوط شد و بعد از دوباره رشدی شدید را تجربه کرد. به طوری که در ۲۳ آگوست همان سال ارزش بایننس کوین به ۲/۶۸۸ دلار رسید. در اواسط ماه دسامبر هم در اوج رونق بازار رمزارزها قیمت قبلی شکسته شد و به طرز شگفت انگیزی افزایش پیدا کرد.

قیمت BNB در سال ۲۰۱۸

در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۸ قیمت بایننس‌ کوین به بالاترین حد خود یعنی ۲۵/۱۸ دلار رسید. اما اصلاح قیمتی باعث شد که ارزش رمزارز در تاریخ ۶ فوریه ۲۰۱۸ به ۵/۵۲ دلار برسد. بعد از این زمان در ماه ژوئن قیمت بایننس کوین به‌کندی شروع به افزایش کرد و به ۱۷/۴۸ دلار رسید. در ادامه روند تغییرات کوین نزولی بود و در اواسط ماه آگوست روی قیمت 50/8 دلار متوقف شد.

پس از اینها قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین در کانال افقی لغزش پیدا کرد و به‌تدریج نوساناتش را از دست داد. این روند هم تا سقوط بیت کوین در ماه نوامبر ۲۰۱۸ ادامه داشت و بعد از آن در اوایل دسامبر قیمت بایننس کوین هم به ۴/۱۲ دلار سقوط کرد.

قیمت رمز ارز بایننس کوین در سال ۲۰۱۹

ارز دیجیتال بایننس کوین شروع خوبی در سال ۲۰۱۹ داشت. روند گاوی و صعودی که در اواخر دسامبر ۲۰۱۸ شروع شده بود تا ۲۲ ژوئيه ادامه داشت. یعنی زمانی که قیمت به رکورد جدید ۳۹/۵۹ دلار رسید. روند خرسی بازار که پس از افزایش قیمت رخ داد ارزش بایننس کوین را تا اواسط دسامبر به ۱۲/۱۱ دلار رساند.

قیمت ارزدیجیتال بایننس کوین (bnb) در سال ۲۰۲۰

در سال ۲۰۲۰ بایننس کوین دو برابر در ارزش افزایش داشت و به ۲۷/۱۹ دلار رسید. پس از آن ویروس کرونا بازار را تحت تاثیر قرار داد و تا اواسط مارس حالت نزولی پیدا کرد. در نهایت روندی خرسی شکل گرفت و تا پایان سال ادامه داشت. در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰، قیمت ارز دیجیتال بایننس ۳۷.۳۶ دلار بود.

ارزش فعلی بایننس کوین و پیش بینی آن در آینده چگونه می باشد

در ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ یعنی در اواسط پاییز ۱۴۰۰ قیمت بایننس کوین در حوالی ۶۰۶/۱۱ دلار است. همان‌طور که پیش بینی های گذشته نشان میداد این رمز ارز به طیف قیمتی از حدود ۴۳۰ تا ۶۳۰ دلار رسیده است. پیش بینی ها می گویند که ارزش بایننس کوین به تدریج رشد می کند و در اوایل سال ۲۰۲۲ وارد طیف ۴۷۸ تا ۷۰۴ دلار می شود. بنا به برآورد ها تا پایان سال ۲۰۲۲ هم قیمت در محدوده ۸۴۶ تا ۱۲۴۵ دلار خواهد بود.

از آنجایی که بازار رمز ارز های دیجیتالی رو به رشد و تکامل است و شهرتش مدام بیشتر می شود. رمز ارز هایی مانند ارز دیجیتال بایننس که با تیمی قوی عرضه شده اند ظرفیت رشد زیادی دارند. البته نمیتوان این نکته را هم نادیده گرفت که اگر صرافی بایننس به هر دلیلی دچار ضعف یا شکست یا رکود شود ضربات سنگینی به رمزارز آن هم وارد خواهد شد. با وجود اینکه سعی شده که رمز ارز بایننس کاملا مستقل از صرافی عمل کند اما باز هم نمی تواند به‌طور کامل از زیر سایه آن خارج شود.

در آخر

ارز دیجیتال بایننس کوین از آن رمز ارز هایی می باشد که بنا به کاربردهای متعدد و البته پشتیبانی هایی قوی که از آن به عمل می آید می تواند رقم زننده بازی های زیادی در دنیای رمز ارز ها باشد.