توکن اجتماعی؛ معرفی بهترین سوشال توکن های 2022

بهترین سوشال توکن ها

توکن‌ اجتماعی (Social Tokens) را میتوان یکی دیگر از دست آوردهای مهم تکنولوژی بلاکچین معرفی کرد که توانست در مدت زمان کوتاهی مورد توجه مردم قرار بگیرد. بازار ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر توانسته است به یکی از راه های کسب در آمد مهم برای مردم تبدیل شود. امروزه افراد زیادی با سرمایه گذاری در این بازار و خرید و فروش در سایت ارزهای دیجیتال توانسته اند که به سودهای هنگفت دست پیدا کنند. بهترین سوشال توکن های ۲۰۲۲ را بشناسید.

توکن های نوظهور اجتماعی نیز یکی از فرصت های کسب درآمد برای افرادی هستند که به ارزهای دیجیتال علاقه مند هستند و به تکنولوژی های جدید به عنوان یک فرصت سودآور نگاه می کنند. اما توکن‌ اجتماعی یا همان سوشال ترندها چیست؟ این توکن ها چه مزایای دارند؟ آیا سوشال ترندها برای سرمایه گذاری مناسب هستند؟ انواع توکن های اجتماعی کدام است؟ اگر شما هم قصد خرید و فروش توکن‌ اجتماعی را دارید در ادامه این مطلب همراه ما باشید. آشنایی بیشتر با این توکن‌ها به شما کمک خواهد کرد تا آگاهانه در مورد سوشال توکن‌ها تصمیم بگیرید.

توکن اجتماعی چیست؟

توکن های اجتماعی نوعی از ارزهای دیجیتال هستند که افراد، پلتفرم ها و انجمن های مختلف با ایجاد آنها می توانند کسب درآمد داشته باشند. توکن های اجتماعی با توجه به اینکه توسط چه کسی ساخته شده اند می توانند کاربردهای مختلفی داشته باشند. همین کاربردهای گسترده سوشال توکن ها آن‌ها را محبوب کرده است. افرادی که توکن اجتماعی را می خرند در واقع در یک جامعه سرمایه گذاری می کنند و این امید را دارند که با گذشت زمان و رشد جامعه ارزش بیشتری کسب کنند. توکن اجتماعی مانند سایر توکن ها بر بستر بلاک چین ساخته می شوند و در حال حاضر بیشتر این توکن ها روی شبکه بلاک چین اتریوم پیاده سازی شده است.

انواع توکن های اجتماعی

توکن اجتماعی را میتوان به سه بخش دسته بندی کرد. در ادامه به معرفی این سه دسته می پردازیم:

  • توکن پلتفرم اجتماعی

توکن پلتفرم اجتماعی توسط پلتفرم های مختلف ایجاد می شوند. این توکن ها در واقع توسط پلتفرم های اجتماعی ایجاد می شوند تا کاربران را ترغیب به مشارکت بیشتر کنند. کاربران برای دریافت این توکن ها در این پلتفرم ها عضو می شوند تا بتوانند در توسعه آنها سهم داشته باشند. یک مثال خوب برای توکن پلتفرم اجتماعی، پلتفرم Rally با توکن RLY است. رالی یک پلتفرم محتوای مبتنی بر بلاک چین برای برندهای خلاق است که به‌صورت مستقیم می توانند از کامیونیتی خود درآمدزایی کنند.

استاندارد های بلاک چین چیست

یکی دیگر از انواع سوشال توکن ها، توکن شخصی است. این نوع از توکن ها بر خلاف دسته قبلی به یک پلتفرم اختصاص ندارند و مختص یک فرد هستند. سلبریتی ها، اینفلوئنسرها و افراد محبوبی که در جامعه طرفداران زیادی دارند این توکن ها را ایجاد می کنند. طرفداران این افراد با خرید این توکن صاحب برخی از امکاناتی می شوند که فرد سازنده در اختیار آن ها قرار می دهد.

  • توکن کامیونیتی

توکن های کامیونیتی توسط یک گروه یا انجمن خاص ایجاد می شوند و افرادی که می خواهند وارد این اجتماعات شوند باید توکن های اختصاصی آنها را خریداری کنند. یک مثال معروف برای توکن های اجتماعی، پلتفرم Whale  و توکن WHALE است. این پلتفرم با هدف راه اندازی و پرورش جامعه ای از جمع کنندگان NFT‌ ها راه اندازی شده است. در حال حاضر اعضای انجمن وال با داشتن این توکن ها در مدیریت دارایی های صندوق انجمن ویل می توانند مشارکت کنند و در توسعه آن سهیم باشند.

برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله توکن سوزی چیست را بخوانید.

مزایای توکن های اجتماعی

توکن های اجتماعی به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارند مورد توجه قرار گرفته اند. در واقع میتوان پتانسیل بالای این توکن ها را مهمترین علت محبوبیت سوشال توکن ها دانست. برخی از مهمترین مزایای توکن‌ اجتماعی عبارتند از:

افزایش توانایی ترغیب و جذب کاربر:

بسیاری از کسب و کارها برای جذب کاربران بیشتر به سراغ دادن برخی از امتیاز ها به آنها می روند. در اغلب موارد بسیاری از کاربران هرگز از آن امتیاز‌ها استفاده نمی کنند. اما پیشنهاد دادن توکن به کاربران قطعا از جذابیت بیشتری برخوردار است. به خصوص در چند وقت اخیر که شاید کمتر کسی باشد که با دنیای ارزهای دیجیتال ناآشنا باشد.

نبود امکان تقلب و دستکاری:

یکی از مهمترین مزایای سوشال توکن ها این است که چون بر بستر شبکه بلاک چینی قرار دارند عملا هیچگونه دستکاری و تقلب در تعداد و ارزش این توکن ها امکان پذیر نیست. همین موضوع باعث شده است تا کاربران به این توکن ها اعتماد بیشتری کنند.

ایجاد فرصت سرمایه گذاری:

یکی از مزایای سوشال ترندها این است که می توانند برای طرفداران یک گزینه برای سرمایه گذاری باشند. هر چند ریسک این نوع سرمایه گذاری نسبت به سایر توکن ها کمی بیشتر است اما نمیتوان از تعداد افرادی که از این طریق به سودهای قابل توجه رسیده اند چشم پوشی کرد.

پرطرفدار هستند:

هر چند در ابتدای عرضه این توکن ها، انتظار چندانی برای موفقیت سوشال ترندها نمی رفت. اما مدت کوتاهی پس از معرفی، توانستند جایگاه خوبی را میان سرمایه گذاران و افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال پیدا کنند. همین مورد احتمال اینکه سوشال ترند ها در آینده هم جایگاه خود را بهبود بدهند، قوت می بخشد.

چه چیزی توکن های اجتماعی را ارزشمند می کند؟

توکن های اجتماعی به طور باور نکردنی در حال رشد هستند و موج بسیار بزرگی را در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده اند. هر روز تعداد بیشتری از هنرمندان و افراد مشهور یا اینفلوئنسر‌های قدرتمند به این موج می پیوندند و به شدت گرفتن آن کمک می کنند. شاید مهمترین ویژگی توکن‌ اجتماعی که آن را منحصر به فرد می کند این باشد که فاصله فعالان شبکه های اجتماعی با کاربران شان را کاهش می دهد. این موضوع بدون تردید برای هر دو طرف سودآور است.

از طرف دیگر توکن اجتماعی به دلیل کاربردهای زیادی که دارد که مورد استقبال کاربران قرار گرفته است و همین میزان تقاضا برای آن را افزایش می دهد. افزایش تقاضا باعث افزایش ارزش توکن اجتماعی خواهد شد. برای مطالعه بیشتر درخصوص انواع دیگر کوین ها می توانید مقاله شت کوین را مطالعه کنید.

اینفلوئنسر‌ها از توکن اجتماعی به چه شکل استفاده می کنند؟

اینفلوئنسر‌ها یا افراد فعال در فضای مجازی که دنبال کنندگان زیادی دارند می توانند توکن اجتماعی اختصاصی خود را به طرفداران معرفی کنند. دنبال کنندگان با خرید این توکن ها می توانند صاحب ویژگی های خاصی شوند. به عنوان مثال می توانند در بخشی از محتوای تولید شده تغییر ایجاد کنند.

کوپر تارلی (Cooper Turley) در این باره می گوید:

«توکن های اجتماعی نه تنها ابزاری را برای اشتراک گذاشتن سود مالی از طریق خلاقیت سازنده فراهم می کنند بلکه دسترسی طبقه ای و توکن سازی شده را بر اساس مشارکت های فعال امکان پذیر می سازد.»

برای مثال، لورا دریسکیل (Laura Driskill)  که یک فرد مشهور در اینستاگرام است و با تولید ویدئوهایی که به آرامش و خواب مردم کمک می کند توانسته است محبوب شود توکن اجتماعی ERC-20 خود را به نام TINGLE برای فالوورهایش ایجاد کرده است.

آندره آلن آنجوس (André Allen Anjos) یک مثال دیگر برای اینفلوئنسرهایی است که توکن اجتماعی خود را تولید کرده اند. آندره آلن آنجوس نوازنده مشهور و برنده جایزه گرمی نیز اخیرا توکن اختصاصی خود با نام $RAC را از طریق پلتفرمی برای هنرمندان به نام زورا ساخته است. این توکن بین مشترکین پلتفرم های مختلف مرتبط توزیع می شود و برای باز کردن قفل دسترسی به امتیازات مختلف و محتوای انحصاری استفاده می شود. این هنرمند نامی در حمایت از توکن اجتماعی خود گفته است:

«کریپتو جوامع را قادر می سازد تا به جای کسب درآمد توسط پلتفرم های سنتی، ارزشی را که ایجاد می کنند، بدست آورند و $RAC یک گام اولیه در این راستا است»

بهترین توکن های اجتماعی یا بهترین سوشال توکن ها

درباره تراکنش محرمانه در بلاکچین چه می دانید؟

توکن های اجتماعی زیادی در حال حاضر به بازار عرضه شده است که معروف ترین و بهترین سوشال توکن ها آنها عبارتند از:

توکن اجتماعی FWB

توکن (Friends with Benefits Pro (FWB در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شد و در حال حاضر به عنوان گران ترین توکن اجتماعی به شمار می رود. این توکن بر پایه بلاک چین اتریوم ساخته شده است و بسیار محبوب است. بنیانگذاران این توکن رایان و بروک هستند.

توکن اجتماعی WHALE

یکی دیگر از بهترین توکن های اجتماعی، WHALE  است در سال ۲۰۲۰ ایجاد شد. WHALE یک توکن ERC-20 است و توسط یک DAO کنترل می شود. دارندگان WHALE از مزایای بسیار زیادی مانند دسترسی به کیف پول وال برخوردار خواهند شد. همچنین، آنها در اداره اکوسیستم WHALE نقش خواهند داشت.

از نظر فعالان ارزهای دیجیتال میتوان گفت که توکن اجتماعی WHALE اولین توکن اجتماعی است که توسط بهترین مجموعه NFT موجود پشتیبانی می شود.

توکن اجتماعی GCR

GCR یک توکن اجتماعی است که به طور خاص برای جامعه تحقیقاتی GCR متشکل از خوانندگان، نویسندگان و اعضای عمومی جامعه ایجاد شده است. این توکن برای نویسندگان و تولیدکنندگان محتوا این امکان را فراهم می کند تا بتوانند از طریق فروش آثار خود کسب درآمد کنند. 

آینده توکن اجتماعی و بهترین سوشال توکن ها

یکی از سوالات پر تکرار در ارتباط با توکن‌ اجتماعی این است که آیا ارزش سرمایه گذاری دارند؟ آینده پیش روی این توکن ها چگونه است؟ همانطور که در این مقاله اشاره کردیم توکن های اجتماعی نوع جدیدی از دارایی های دیجیتال هستند که توانسته اند در چند وقت اخیر سر وصدای زیادی به پا کنند.

در حال حاضر افراد معروف و برندهای معتبر بسیار زیادی با استفاده از این توکن ها کسب و کار خود را رونق می بخشند. در واقع مهمترین هدف آنها ارتباط بدون واسطه با طرفداران است. توکن های اجتماعی مخالفان و موافقان خود را دارند. از نظر موافقان، این توکن ها قابلیت این را دارند که به یکی از ترندهای آینده در بازار خرید ارز دیجیتال تبدیل شوند. در مقابل مخالفان نیز معتقد هستند که عمر توکن‌ اجتماعی چندان طولانی نخواهد بود.

اگر قصد سرمایه گذاری روی این توکن ها را دارید ما به شما توصیه می کنیم ابتدا در ارتباط با این توکن ها و وضعیت بازار آنها تحقیق کنید. هرگز بدون داشتن دانش کافی و صرفا به خاطر جو هیجانی بازار اقدام به سرمایه گذاری در این بازار نکنید. زیرا در نهایت متحمل ضررهای سنگین خواهید شد که در بیشتر موارد قابل جبران نیستند.

توکن اجتماعی چیست؟

توکن های اجتماعی نوعی از ارزهای دیجیتال هستند که افراد، پلتفرم ها و انجمن های مختلف با ایجاد آنها می توانند کسب درآمد داشته باشند. توکن های اجتماعی با توجه به اینکه توسط چه کسی ساخته شده اند می توانند کاربردهای مختلفی داشته باشند.

توکن پلتفرم اجتماعی چیست؟

توکن پلتفرم اجتماعی توسط پلتفرم های مختلف ایجاد می شوند. این توکن ها در واقع توسط پلتفرم های اجتماعی ایجاد می شوند تا کاربران را ترغیب به مشارکت بیشتر کنند.

توکن شخصی چیست؟

یکی دیگر از انواع سوشال توکن ها، توکن شخصی است. این نوع از توکن ها بر خلاف دسته قبلی به یک پلتفرم اختصاص ندارند و مختص یک فرد هستند. سلبریتی ها، اینفلوئنسرها و افراد محبوبی که در جامعه طرفداران زیادی دارند این توکن ها را ایجاد می کنند.

توکن کامیونیتی چیست؟

توکن های کامیونیتی توسط یک گروه یا انجمن خاص ایجاد می شوند و افرادی که می خواهند وارد این اجتماعات شوند باید توکن های اختصاصی آنها را خریداری کنند.

اینفلوئنسر‌ها از توکن های اجتماعی چه استفاده ای می کنند؟

اینفلوئنسر‌ها یا افراد فعال در فضای مجازی که دنبال کنندگان زیادی دارند می‎توانند بهترین سوشال توکن ها اختصاصی خود را به طرفداران معرفی کنند. دنبال کنندگان با خرید این توکن ها می توانند صاحب ویژگی های خاصی شوند.


دیگر مقالات اخبار سایت ارز دیجیتال “سلام بیت” را مطالعه نمائید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

bitcoin
Bitcoin (BTC) 38,797,938,520.00
38,797,938,520 ریال
ethereum
Ethereum (ETH) 2,023,397,516.60
2,023,397,517 ریال
tether
Tether (USDT) 578,780.00
578,780 ریال
bnb
BNB (BNB) 346,695,007.80
346,695,008 ریال
solana
Solana (SOL) 101,436,982.80
101,436,983 ریال
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) 2,023,310,699.60
2,023,310,700 ریال
usd-coin
USDC (USDC) 578,424.05
578,425 ریال
xrp
XRP (XRP) 338,959.61
338,960 ریال
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 75,748.41
75,749 ریال
the-open-network
Toncoin (TON) 4,138,277.00
4,138,277 ریال